KONST / Litografier / Färglitografi 13878211
nr 1387 8211
Thorstein Rittun
(1929-2018), Norge
Färglitografi, Signerad, numrerad 86/120, daterad 1972. Motivet: 51x53 cm, yttermått inklusive ram: 63x64 cm
Thorstein Rittun, norsk bildkonstnär född 1929, död 2018.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 29 mars 2021
kl 18:57:18
29/3 06:53:06
100 kr
29/3 18:47:59
Thorstein Rittun
Läs mer om Thorstein Rittun